Pielęgnacja obuwia skóra licowa. Kosmetyki Coccine

2020-12-08
Pielęgnacja obuwia skóra licowa. Kosmetyki Coccine

Pielęgnacja obuwia ze skóry licowej.

 

Aby zachować skórzane obuwie w dobrej kondycji konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Powinna ona być dopasowana do rodzaju skóry, z której uszyte są buty. Prawidłowa pielęgnacja znacząco przedłuża żywotność skóry.

Jak dbać o obuwie ze skóry licowej?

 

Pielęgnacja skóry licowej polega na jej wzmacnianiu i uelastycznieniu, co zdecydowanie przydłuży jej trwałość i zagwarantuje ładny wygląd.

 

W przypadku skór licowych prawidłowa pielęgnacja składa się z kilku etapów. Jak w większości przypadków należy rozpocząć od omiecenia butów z większych zanieczyszczeń. W przypadku obuwia sznurowanego pamiętaj o wyciągnięciu sznurowadeł.

 

Czego używać do czyszczenia obuwia ze skóry licowej?


Do czyszczenia butów ze skóry licowej można użyć miękkiej ściereczki, idealnie sprawdzi się tu flanela. Do mycia obuwia, używamy natomiast ciepłej wody, można dodać delikatny środek myjący, bądź mydło.
Można użyć również preparatu dedykowane do czyszczenia obuwia ze skóry licowej. NANO SHAMPOO FOAM - jest to preparat w postaci pianki przeznaczony do czyszczenia skór różnego rodzaju. Usuwa brud i nagromadzone w trakcie użytkowania zanieczyszczenia. Dodatkowo usuwa   pozostałości środków do pielęgnacji, a jest to bardzo ważne na kolejnym etapie.

Kolejnym krokiem jest osuszenie butów. Ważne, aby buty schły na wolnym powietrzu. Skórzanych butów nie wolno suszyć na kaloryferze !

Po osuszeniu obuwia i usunięciu pozostałości po środkach do pielęgnacji, następuje jeden z ostatnich etapów.
Na tym etapie możemy wykorzystać bardzo szeroką gamę produktów, od półpłynnych past, past w tradycyjnej puszcze, tłuszczy do obuwia bądź kremów.
Najważniejsze, aby w składzie takiego produktu były woski lub naturalne żywice. Jeżeli preparat nakładany na skórę  nie jest zaopatrzony w aplikator, można użyć szmatki. Po nałożeniu odczekać do wyschnięcia.

Jeśli zdecydujemy się na pastowanie butów na połysk, czeka nas jeszcze jeden krok. Polerowanie.
Odpowiednia pasta do butów powinna być w tym samym kolorze co buty, ale nie musi być w identycznym odcieniu. W przypadku użycia pasty Shoe Wax Coccine zalecane jest polerowanie obuwia szczotką – najodpowiedniejsze są szczotki z końskim włosiem. W przypadku braku szczotki do polerowania, można wykorzystać miękką bawełnianą szmatkę.

Jeżeli zdecydujemy się na pastę w płynie, która posiada specjalny aplikator - jak Nano polish - to polerowanie nie będzie już potrzebne. 

Na tym etapie, buty prócz odżywiania, nabłyszczenia i odświeżenia koloru są chronione przed osiadaniem kurzu, brudu, oraz wilgocią. Pamiętajmy, aby przed kolejnym zabiegiem usunąć poprzednią warstwę kosmetyków.  

Sklep butynalata.pl w swojej ofercie posiada szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji obuwia.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 270 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Wszystko w porządku. Sprawnie i bezproblemowo. Polecam
2024-04-07
super szybka i bezproblemowa transakcja. Polecam 100%.
pixelpixelpixelpixel