Danielki czy Adamki? Które z kapci będą lepsze?

2024-02-01
Danielki czy Adamki? Które z kapci będą lepsze?
Zestawimy dla Was dwóch, dobrze znanych, polskich producentów kapci profilaktycznych. Obaj producenci znani są ze swojego podejścia do zdrowego obuwia, skoncentrowanego na profilaktyce i zdrowiu stóp. Sprawdzimy, dlaczego warto rozważyć zakup kapci tych marek i jakie są największe zalety obuwia profilaktycznego Danielki i Adamki.

Bo zdrowie jest najważniejsze! Dlaczego warto kupić obuwie profilaktyczne?

Na wstępie warto zastanowić się, po co właściwie obuwie profilaktyczne, jakie są jego zalety i dlaczego zaleca się je dzieciom. Odpowiemy sobie na kilka ważnych pytań, które rozwieją wszelki wątpliwości.
 • dla kogo kapcie profilaktyczne?
 • jakie korzyści niesie za sobą noszenie kapci profilaktycznych?
 • czy kapcie Danielki i kacie Adamki bardzo się różnią?
 • z jakich materiałów wykonane są kapcie?
 • obcas Thomasa: co to właściwie jest?
 • anatomiczny kształt i zalety profilaktycznej wkładki
 • jakie kapcie profilaktyczne będą najlepsze dla Twojego dziecka?

Kapcie profilaktyczne są tylko dla dzieci ze schorzeniami stóp?

Przymierzając się do zakupu kapci dla swojej pociechy, z pewnością spotkaliście się z wieloma, często sprzecznymi opiniami. Gdy Wasze oczy zaczynają się kierować w stronę skórzanych kapci profilaktycznych, rodzicom zdarza się słyszeć, że to przecież nie potrzebne. Mogą się pojawić głosy, że jeśli dziecko dopiero stawia pierwsze kroki, bądź jeśli nie ma stwierdzonych wad, to po co zakup kapci profilaktycznych? Bądź, że wysokie skórzane kapcie dla malucha to krzywda!
Rozwiejemy Wasze wątpliwości. Należy pamiętać, że profilaktyka, to nie leczenie. 
Każde działanie profilaktyczne wdrażane w nasze życie, jak i życie naszych dzieci jest czymś pozytywnym i pożądanym.  Zadaniem obuwia profilaktycznego jest zapobieganie powstałych wad, a w momencie, gdy wady już powstały, to zastosowanie profilaktycznego obuwia ma na celu zahamowanie dalszego rozwoju wady. Tak więc kapcie profilaktyczne są jak najbardziej dedykowane dzieciom nie tylko ze schorzeniami stóp! Polecane są wszystkim dzieciom, ponieważ na etapie wzrostu,  podczas nauki chodzenia  kształtuje się prawidłowa postawa i nawyki.  Warto więc  zadbać o to, aby już na samym starcie zapewnić dziecku najlepsze warunki do rozwoju. Zadbać o jego komfort, wygodę i zdrowie poprzez wybór wygodnych kapci profilaktycznych.
 Dziecko w sandałach profilaktycznych Adamki siedzące na podłodze układa drewniane puzzle

Co zyskujemy, kupując dziecku kapcie profilaktyczne? 

 
 1. Prawidłowy rozwój stóp: kapcie profilaktyczne są projektowane z myślą o wspieraniu naturalnego rozwoju stóp dzieci. Odpowiednia konstrukcja i materiały używane do produkcji pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy i formy stóp.

 2. Podparcie łuków stopy: kapcie profilaktyczne posiadają profilowane, skórzane wkładki, które pomagają w utrzymaniu właściwej formy łuków stopy. To istotne dla prawidłowego rozwoju i utrzymania stabilności stóp.

 3. Bezpieczeństwo i ochrona: kapcie profilaktyczne zapewniają ochronę stóp przed zimnem, wilgocią oraz ewentualnymi drobnymi urazami w domu.

 4. Prewencja deformacji stóp: dzięki swojej specjalnej konstrukcji, mogą przeciwdziałać powstawaniu niektórych deformacji stóp, takich jak płaskostopie.

 5. Dostępność różnych modeli: dostępność kapci profilaktycznych w różnych stylach, kolorach i wzorach, pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji dziecka i ich gustów kolorystycznych.

 6. Świadomość zdrowego obuwia: certyfikowane obuwie wykonane z wysokiej jakości materiałów gwarantuj satysfakcję i poczucie komfortu. Stopy są zdrowo zaopiekowane, chronione przed zimnem, urazami i zniekształceniami.

Danielki T106 beżowy profilaktyczne kapcie do przedszkola obsas Thomasa

Danielki czy Adamki? Zainwestuj w zdrowe swojego dziecka już dziś!

Zarówno Danielki jak i Adamki to obuwie profilaktyczne dla dzieci wykonane z najwyższej jakości materiałów. To nie jedyna cecha wspólna tych dwóch producentów. Szukając odpowiednich kapci profilaktycznych, wcześniej czy później zdarzy się, że zechcecie porównać jedne i drugie. Może pojawić się pytanie, które z kapci będą lepsze? Które z kapci wybrać?
Kapcie profilaktyczne Danielki wyposażone są w usztywniany zapiętek i trzyrzędowe rzepy, które świetnie utrzymują stopę – dokładnie jak kapcie Adamki!
Kapcie profilaktyczne Adamki mają skórzaną i profilowaną wkładkę oraz skórzaną podszewek – dokładnie jak kapcie Danielki!
Wbudowany obcas Thomasa to przede wszystkim inwestycja w zdrowie stóp i prawidłową postawę i charakteryzuje zarówno kapcie Adamki, jak i Danielki!
Bogata kolorystyka zachwyca nie tylko dzieci, a podwójne szycia w kapciach profilaktycznych zapewnia solidne połączenie – to również cecha wspólna kapci Danielki i kapci Adamki!
Zestawienie tych dwóch producent prowadzi nas do jednego wniosku. 
Kupując kapcie profilaktyczne, inwestujemy w zdrowy rozwój dziecka, a jeśli obydwaj producenci spełniają surowe wymagania komisji specjalistów ds. obuwia dziecięcego, który przyznaje certyfikat Zdrowa Stopa, to nie musimy się obawiać. Profilaktyczne korzyści płynące z noszenia przez dzieci obuwia profilaktycznego sprawiają, że jakiego wybory nie dokonamy – będzie on dobry.
Infografika prezentująca wszystkie elementy kapci profilaktycznych takich jak obcas Thomsa, skórzana wkładka, sztywny zapiętek, trzyrzędowe rzepy

Kontakt z naturalnymi materiałami-to czego potrzebuje dziecięca stopa

Dobór odpowiednich materiałów, o odpowiedniej miękkości i wytrzymałości jest dla producentów obuwia dziecięcego bardzo ważnym etapem.  Pojawia się już na etapie projektowania modelu i w dużej mierze rzutuje na efekt końcowy. 

 

Kapcie profilaktyczne dla dzieci powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, a jeśli są to materiały pochodzenia naturalnego, z pewnością dadzą dziecku większy komfort, wygodę. Pamiętajmy, że skóra od dawna uważana jest nie tylko za materiał luksusowy, ale również bardzo wytrzymały i przede wszystkim naturalny.

Co to jest obcas Thomasa? Rewolucja w profilaktycznym obuwiu dziecięcym!

Zasłyszane często podczas doboru obuwia profilaktycznego obcas Thomasa to niemal rewolucyjne rozwiązanie. Obcas Thomasa wspomaga profilaktykę oraz leczenie dziecięcych wad postawy, a to wszystko dzięki dość prostej konstrukcji i wydawałoby się mało istotnej w rozumieniu profilaktyki. 

Jego zadaniem jest odpowiednie ukierunkowanie i dobranie siły nacisku na stopę. Ma to znaczący wpływ na nogi i stopy dzieci, które borykają się z koślawością, szpotawością, czy płaskostopiem. Dzięki niemu zmienia się sposób obciążenia stref wzrostowych kończyny dolnej, a noga i stopa układa się odpowiednio. Wysokość obcasa Thomasa jest tak dobrana, aby nie męczyć stóp. 

Stosowany w obuwiu profilaktycznym podstawowy obcas Thomasa, jest podwyższony na całej swojej powierzchni o 5 mm od strony wewnętrznej, powodując nieznaczne podniesienie pięty w stosunku do palców. Taki obcas w profilaktyce jest całkowicie wystarczający. Pamiętajmy, że profilaktyka to zapobieganie powstaniu wad,  a w przypadku, gdy te wady już powstały, profilaktyka ma na celu hamowanie dalszego postępu. Jeśli z jakiegoś powodu, ortopeda, rehabilitant, czy też inny specjalista zaleci dodatkowe działania, należy stosować się do jego zaleceń. 

Prócz podstawowego obcasa Thomasa możemy spotkać się jeszcze z obróconym obcasem Thomasa, który odwraca obciążenie. Stosuje się go, aby odwrócić koślawość i ukierunkować nacisk stopy w odwrotną stronę. Rzadziej stosowane obcasy z supinacją i ponacją są  już obuwiem medycznym, często robionym pod zamówienie i konkretne schorzenia.

Zarówno kapcie profilaktyczne Adamki, jak i Danielki są wyposażone w Obcas Thomasa podstawowy i z pewnością wykazują się działaniem profilaktycznym. 


Profilowana wkładka ze skóry naturalnej i jej największe zalety!

Skórzane wkładki zachowują naturalne właściwości skóry, co oznacza, że są miękkie i przyjemne w dotyku, co jest ważne dla komfortu noszenia. Dzięki wyprofilowanej części śródstopia taka wkładka zapewnia najlepsze podparcie na łuku stopy.

Łuk stopy to struktura składająca się z trzech głównych części: łuku podłużnego, łuku poprzecznego przedniego i łuku poprzecznego tylnego. Te łuki działają jak naturalne amortyzatory, absorbując siły generowane podczas chodzenia, biegania czy stawania.

Wsparcie łuku stopy jest szczególnie istotne, ponieważ pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, redukcji nacisków na stawy i mięśnie oraz zapobieganiu potencjalnym problemom ortopedycznym. W przypadku dzieci odpowiednie wsparcie łuku stopy jest kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju. W kapciach profilaktycznych Adamki i obuwiu profilaktycznym Danielki zastosowano skórzaną, profilowaną wkładkę, która daje komfort, wygodę, dodatkowo wspiera stopę i dopasowuje się do stopy.

Jakie kapcie profilaktyczne wybrać? Które są lepsze? 

Na pozór prosty temat - kapcie profilaktyczne dwóch polskich producentów. Kapcie ze skóry, z usztywnianym zapiekaniem? Skórzane kapcie z profilowaną wkładką? Które wybrać? Nie wskażemy Wam jednoznacznie producenta - niestety. A to dlatego, że nie producent jest najistotniejszy.

Dwaj doświadczeni producenci których Wam przybliżyliśmy cechują się profesjonalizmem i produkują kapcie profilaktycznych z najwyższej jakości materiałów. Kupując kapcie dziecięce, które mają mieć działanie profilaktyczne najważniejsze, żeby kapcie spełniały wszystkie wymogi stawiane producentom dziecięcego obuwia profilaktycznego. 

Obydwaj producenci - zarówno Adamiki, jak i Danielki wywiązują się z wszystkich obowiązków, jakie są stawiane producentom obuwia profilaktycznego. Piękne kolory kapci, mocne rzepy, ciekawe dodatki i zdobienia, Certyfikat Zdrowa Stopa. Tak, to wszystko cechy wspólne tych producentów. Decyzja, które kapcie wybrać należy do Państwa! Wysoka jakość obuwia sprawi, że nie będziecie jej żałować, a Wasze dzieci będą otoczone największą troską.

 

Znak Zdrowa Stopa certyfikat

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

Polecane

Obuwie dziewczęce Adamki 012 profilaktyczne różowy jasny

Obuwie dziewczęce Adamki 012 profilaktyczne różowy jasny

129,00 zł
1920212223242526272829303132
Obuwie chłopięce Adamki 012 profilaktyczne szary + niebieski

Obuwie chłopięce Adamki 012 profilaktyczne szary + niebieski

134,00 zł - 139,00 zł
192122232425262930
Kapcie Danielki S104 szary z turkusem profilaktyczne obuwie dziecięce

Kapcie Danielki S104 szary z turkusem profilaktyczne obuwie dziecięce

124,00 zł - 128,00 zł
1819202122242526272829303132
Kapcie Danielki S104 brązowy z beżem profilaktyczne obuwie dziecięce

Kapcie Danielki S104 brązowy z beżem profilaktyczne obuwie dziecięce

124,00 zł - 128,00 zł
181920212223242526272829303132
Obuwie profilaktyczne Adamki 012 czarne sandały dziewczęce ze skóry obcas Thomasa

Obuwie profilaktyczne Adamki 012 czarne sandały dziewczęce ze skóry obcas Thomasa

134,00 zł - 139,00 zł
181920212223242526272829303132
Danielki S124 kapcie z kwiatuszkami turkus z różowym profilaktyczne obuwie dla dziewczynki do przedszkola

Danielki S124 kapcie z kwiatuszkami turkus z różowym profilaktyczne obuwie dla dziewczynki do przedszkola

131,00 zł - 139,00 zł124,45 zł - 132,05 zł
181920212223242526272829303132
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 279 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Bardzo szybko otrzymałam moje zamówienie.
2024-04-16
Wszystko w porządku. Sprawnie i bezproblemowo. Polecam
pixelpixelpixelpixel